Domů / Doporučujeme / Hledáte recept, jak vyváznout z finanční krize? Vsadit na investiční zlato se vyplatí domácnostem i firmám

Hledáte recept, jak vyváznout z finanční krize? Vsadit na investiční zlato se vyplatí domácnostem i firmám

Opatření zavedená kvůli pandemii koronaviru neměla vliv jen na šíření infekce, ale také na ekonomiku. Jejich negativní dopady na vlastní kůži dobře poznali podnikatelé v nejrůznějších segmentech služeb i jejich zaměstnanci. Řada firem se již po několika měsících potýkala s velkými problémy, mnoho podnikatelů raději činnost ukončilo. Další se zase zadlužili a doufali, že se situaci v dohledné době zlepší – bohužel i po téměř dvou letech je pomyslná tečka stále v nedohlednu. Zato ceny potravin i dalšího zboží prudce rostou, stejně tomu je i u plynu a elektrické energie.

Inflace dokáže pořádně ztenčit váš finanční polštář. Investiční zlato však neohrozí

Nezanedbatelné finanční ztráty utrpěli zejména firmy podnikající v oblasti služeb. Řada z nich měla od začátku pandemie po mnoho měsíců nuceně uzavřené prodejny, restaurace, ubytovací zařízení i další provozovny. V nelehké situaci se ocitli i mnozí zaměstnanci, kterým se často snížili o poznání snížily příjmy kvůli omezení provozu ve firmě, karanténám nebo nutnosti zůstat s dětmi doma během uzavření škol. Ani práce z domova není zejména pro ty, kteří mají početnější rodinu, jednoduchá, zvláště v případě, kdy se současně hned několik dětí v domácností učí distančně. Nemalé procento obyvatel České republiky se cítí být na dně a zhoršující se situace značně ovlivňuje jejich psychiku. K tomu se ještě přidávají obavy týkající se financování běžných nákladů a strach o úspory. Alespoň poslední ze zmíněných problémů lze však snadno vyřešit. Pokud máte finanční rezervu, můžete ji před inflací snadno a účinně ochránit. Stačí nakoupit investiční zlato.

Investovat můžete i relativně malé částky. Cena zlata u tuzemských prodejců navíc může být i o celých deset procent nižší než na burze

Chcete si pořídit zlato? Zvládnete to i z domova přes internet. Cena zlata u obchodníků pro vás navíc může být příjemným překvapením. Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna. Skvělou volbou jsou však i zlaté slitky, které se do Česka dovážejí hlavně ze Švýcarska.

O angelo

Shlédněte také

Vodní dýmky mají celou řadu pozitiv

Každý milovník tabáku je samozřejmě velice dobře obeznámen s tím, kolik jeho koníček stojí. V …