Domů / Doporučujeme / Krásy jižní Moravy si nejlépe vychutnáte díky útulnému penzionu Pavlov

Krásy jižní Moravy si nejlépe vychutnáte díky útulnému penzionu Pavlov

Milovníci pálavské krajiny, která se tak hodně podobá Středomoří, ocení dostupnost přírodních a kulturních památek či volnočasových aktivit. Na Pálavě se nebudete nudit ani jedinou minutu, protože je poseta vinařskými stezkami, tajuplnými zříceninami i archeologickými nalezišti.

Dovolená na jižní Moravě by nebyla dokonalá bez útulného ubytování. Penzion Pavlov patří k oblíbenému rekreačnímu zázemí a najdete ho v blízkosti Novomlýnské nádrže, archeoparku i naučných vinařských stezek.

Ideální místo odpočinku

Rodinný penzion Florián se nachází ve známé vinařské obci Pavlov. Vesnice leží na úpatí nejvyššího bodu Pálavy, Děvína. K tomu se pokocháte výhledem na kouzelnou zříceninu hradu Děvičky. Oblast je zříceninami a vinnými sklepy doslova prošpikována! Samozřejmostí je komfortní ubytování v penzionu Pavlov s kapacitou 21 lůžek s přistýlkami. Dohromady se jedná o 5 pokojů a jeden apartmán s vlastním sociálním zařízením. Nutno podotknout, že prošel penzion nedávno rekonstrukcí, proto je útulný a moderně zařízený. Ke standardu patří zdravotní matrace, lednice, televize, WIFI zdarma, vysoušeč vlasů či ručníky a sprchový gen na pokoji.

Kam vyrazit?

Obec Pavlov se nachází v CHKO Pálava, a to přímo v sousedství Novomlýnské nádrže. V blízkosti jsou naučná stezka Pavlovské vinice a vinné sklepy, naučná stezka Děvín, archeopark Pavlov, zřícenina hradu Sirotčí hrádek, Muzeum Dolní Věstonice, lom Janičův vrch a jeskyně na Turoldu.

Posezení u sklenky vína

Útulná restaurace Pavlov k penzionu Florián prostě patří. Jen si představte, jak ochutnáváte speciality kuchaře vyrobené z lokálních surovin, a k tomu popíjíte lahodné víno z Pálavy. Posezení v restauraci je příjemné s kamarády i jako romantická schůzka. Rozhodně si nenechte ujít degustaci oblastních vín s výkladem, hudební večery anebo grilování.

O angelo

Shlédněte také

Co musí splňovat hromosvod a proč nezapomínat na revize

Mezi důležité součásti snad každého rodinného domu patří fungující hromosvod. Jeho instalace sice není povinná, …