Domů / Nezařazené / Proč se vyhýbat mentolovým cigaretám

Proč se vyhýbat mentolovým cigaretám

Zdání klame a u těchto cigaret to platí dvojnásob. Tyhle lidově řečené „mentolky“ jsou daleko škodlivější, než klasické cigarety! Jejich chuť je sice jemnější, ale to neznamená, že jsou celkově lehčí svým obsahem látek. Nedávná studie provedená v medicínském časopise The Archives of Internal Medicine tento fakt potvrzuje.

Chladnější obsah osvěží, ale..

Riziko mrtvice je tu až dvakrát vyšší, u žen dokonce až třikrát. Mentolové cigarety jsou tedy v tomto ohledu rozhodně nebezpečnější. Další choroby jako srdeční infarkt, hypertenze, obstrukční bronchopulmonální nemoc zůstává rizikově stejná jako u klasických cigaret.

Jak to, že jsou škodlivější? Je to díky chladnějšímu obsahu mentolových složek, které jsou tím pádem vdechovány hlouběji. Na tom tkví celá podstata problému. Větší kouř držený v plicích tak napáchá mnohem horší škody, protože si ho užíváte v plné míře a ani to nepociťujete. Myslíte si pravý opak, že kouříte zdravější verzi cigaret a jen tak napůl.

Škodliviny, škodliviny a zase jen škodliviny

Do těla se dostává více škodlivin a vy se stáváte časovanou bombou. Mentolky jsou ve finále mnohem více návykovější (rychleji na ně vzniká závislost). A víte o tom, že právě mentolová příchuť je tou nejžádanější? Zejména Afroameričané dávají této příchuti přednost a to celými 75 %. Přesto nejsou mentolové cigarety zakázané a lidé je kouří dál. Americký úřad pro kontrolu potravin a léčiv vydal zákon o zákazu kouření ovocných cigaret (mimo těchto mentolových). Ovocné vůně totiž lákaly kouřit zejména puberťáky. Zda se tato situace o výňatku mentolových cigaret ještě přehodnotí, je zatím ve hvězdách. Měli bychom se zamyslet nad tím, proč tento krok Američané uskutečnili. Určitě jim šlo o mládež, u které by se tak mohla zvednout hranice počátku kouření i několik let.

O Makawiel