Domů / Doporučujeme / Jak přestat kouřit? Pomůže vám elektronická cigareta

Jak přestat kouřit? Pomůže vám elektronická cigareta

Snažíte se už několik let marně přestat kouřit a nevíte kudy kam? Kouření je závislost, které se člověk zbavuje velmi těžce. Ale neházejte flintu do žita. Nabízí se velmi elegantní řešení, které můžete zkusit prakticky hned, a skutečně funguje. Elektronické cigarety představují perfektní náhražku běžných cigaret, uspokojí touhu po nikotinu, a navíc zdaleka nejsou tak škodlivé.

_DSC0336-Edit-Edit

Osvědčený recept jak přestat s kouřením jednou provždy

Elektronická cigareta není na trhu žádnou novinkou. Poprvé spatřila světlo světa v roce 2006 a od té doby se její oblíbenost značně zvýšila. Přesto řada lidí věří mýtům o tom, že e-kouření je stejně škodlivé, nebo naopak nepomáhá v odvykání. V tomto případě je dobré zaměřit se na fakta.

E-cigareta je sice dražší než krabička cigaret, ale z dlouhodobého hlediska vyjde mnohem levněji. Co se škodlivosti týče, posuďte sami. Při e-kouření nevdechujete do plic škodlivý kouř obsahující dehet ani jiné toxické látky vznikající hořením, jako je tomu u klasické cigarety. Pouze vdechujete aromatizovanou páru s obsahem nikotinu (jako byste inhalovali).

Do elektronické cigarety se vkládají náplně, kterým se říká e-liquidy. Ty mohou mít různé příchutě a také si lze libovolně zvolit obsah nikotinu (od 0 mg do 20 mg). Silnější kuřáci tak mohou zvolit silnější dávku a postupně ji snižovat. Takto se efektivně mohou zbavit závislosti na nikotinu, aniž by pociťovali abstinenční příznaky.

_DSC0390-Edit

E-cigareta neobtěžuje okolí

V neposlední řadě je třeba zmínit, že e-cigarety neobtěžují okolí. Protože z nich nejde klasický kouř, ale pouze voňavá pára s příchutí, jsou pro vaše okolí naopak příjemné. Můžete kouřit klidně i mezi lidmi, aniž byste z toho měli další nepříjemnosti.

Mnoho kuřáků bojuje s dalšími vedlejšími účinky, které s sebou kouření přináší. Jedná se především o žloutnutí zubů a nehtů, zhoršení kvality pleti a mnoha dalších. Kouření zkrátka není zdravé, a to jak vnitřně, tak co se zevnějšku týče. S e-cigaretou tyto problémy odpadají. Elektronická cigareta prospěje vašemu zdraví i kráse.

Chcete-li se nadobro zbavit kouření a netrápit se abstinenčními příznaky, vyzkoušejte elektronickou cigaretu. Nikdo vám nezaručí, že s klasickým kouřením skutečně přestanete, ale mnoha lidem to pomohlo. Navíc máte možnost do budoucna postupně přestat kouřit úplně. A pokud ne, e-cigareta představuje méně škodlivé a v konečném důsledku i levnější a výhodnější řešení.

O angelo

Shlédněte také

Změna v interiéru? Vsaďte na bytový textil!

Každý interiér se dříve či později okouká. I ten luxusní. Na místě pak je jeho …