Domů / Nezařazené / Jak získat peníze? Prodejte investiční zlato

Jak získat peníze? Prodejte investiční zlato

Investiční zlato si většina lidí kupuje s tím, že jej bude doma skladovat dlouhé roky. Jeho cena totiž roste stabilně, ale pomalu. Letošní rok je ovšem výjimkou. Vzhledem k nestandardní situaci nás cena zlata překvapila rovnou dvakrát. Na začátku roku byla nezvykle nízká a nyní se drží zase vysoko. Právě teď je tedy ideální doba zlato prodat.

Své investiční zlato aktuálně prodávají i sběratelé, což dokazuje, jak výhodný nyní prodej je. Možná byste tedy o prodeji rodinného zlata měli uvažovat i vy. Obzvlášť s přihlédnutím k současné složité situaci, kdy nás ekonomové straší blížící se krizí. Ostatně, někteří už ji zažívají. Spousta lidí přišla aspoň o část příjmu, a tak je na čase sáhnout na úspory.

Výkup zlata vyřešíte i poštou

Prodat drahé kovy není problém. Výkup zlata možná nabízí i společnost, u které jste své slitky či mince kdysi koupili. Pokud ne, zastavte se například do Obecního domu v Praze. Ve druhém patře tam sídlí společnost Zlaté mince Numismatika, která výkup zlata nabízí. Vykupuje zlato od renomovaných rafinérií Argor Heraeus, Agosi, Credit Suisse a dalších. Kupuje přitom i takové zlato, které sama neprodává. Peníze vám dá ihned na ruku, jestliže nemáte zlato za více než 25 000, nemusíte se navíc ani předem objednávat.

Je-li pro vás Praha daleko, máte možnost zaslat zlato jako cennou zásilku na adresu společnosti ve Vsetíně. Mějte však na paměti, že cena zlata se mění někdy i několikrát za den. Než balíček doputuje k adresátovi, může být mírně odlišná.

Zlaté šperky zkuste prodat jinde

Firma Zlaté mince Numismatika vykupuje investiční zlato, dále také stříbro, platinu a paládium. Se zlatými šperky, zlomkovým zlatem nebo mincemi s ryzostí nižší než 900 tisícin u ní ale nepochodíte. Máte-li doma zlato v této podobě, zkuste se poptat ve zlatnictví, zastavárně nebo bazaru.

O angelo