Domů / Doporučujeme / Bytový textil zadržuje cigaretový pach. Co s tím?

Bytový textil zadržuje cigaretový pach. Co s tím?

Jste zvyklí kouřit doma? Pak zřejmě velmi dobře víte, jak je cítit cigaretový zápach. Nebo možná už ani nevíte, protože jste si na něj zvykli. Vaše návštěvy ho však jistě rozpoznají. Není příjemný, naštěstí se s ním dá bojovat.

Nejvíce cigaretový zápach zadržuje bytový textil. Pokud s ním tedy chcete bojovat, musíte si vzít do parády v prvé řadě záclony, závěsy, povlečení, dekorační polštářky, potahy apod.

V prvé řadě doporučujeme koupit nový bytový textil

Kouříte doma už dlouhé roky? Pak je nejspíš zápach vrytý tak hluboko v tkaninách, že se ho jen tak nezbavíte. Máte-li tendenci s tím něco dělat, doporučujeme začít nákupem nových záclon, závěsů, povlečení atd. Tentokrát se o ně budete lépe starat, takže se do nich cigaretový kouř nestihne zažrat.

Textil pravidelně perte, koberce vysávejte

Závěsy, záclony, povlečení, polštářky, přehozy a ubrusy. Tohle všechno perte pravidelně (aspoň jednou za 14 dní) a používejte vyšší dávku aviváže než na jiné prádlo. Odstraňte cigaretový zápach dříve, než se stihne vsáknout do tkaniny! Koberce často vysávejte, nechávejte je čistit také od profesionálů, aspoň jednou za rok.

Stanovte si jednu místnost, kde budete kouřit

Úplně nejlepší samozřejmě je, když se s cigaretou odeberete vždy na balkon. Pokud balkon nemáte, stanovte si jednu jedinou místnost v domácnosti, kde budete kouřit. Rozhodně by se nemělo jednat o ložnici ani dětský pokoj, raději kuchyně či obývací pokoj, kde netrávíte tolik času (v ložnici jste minimálně 8 hodin v noci). Tak se bude cigaretový kouř držet převážně v jedné místnosti, ne v celé domácnosti.

Hodně často větrejte

Větrejte, když kouříte, větrejte po kouření. Dejte cigaretovému kouři možnost odplavit se místo toho, aby se uchytil v záclonách.

Pořiďte si domů zelené plíce

Ozdravit vzduch vám pomohou zelené rostliny. Pořiďte si jich domů dostatek, nejlépe těch s velkými listy (tchýnin jazyk, juka, dracéna, aloe, pelargonie). Nakupte také vonné svíčky či svěží vůně. A máte vyhráno!

O angelo

Shlédněte také

Vodní dýmky mají celou řadu pozitiv

Každý milovník tabáku je samozřejmě velice dobře obeznámen s tím, kolik jeho koníček stojí. V …