Domů / Doporučujeme / Nechcete přijít o své peníze? Investujte je do zlatých cihel. Ideální řešení pro drobné i velké investory

Nechcete přijít o své peníze? Investujte je do zlatých cihel. Ideální řešení pro drobné i velké investory

Současná situace kolem pandemie koronaviru se dosti citelně odráží na hodnotě peněz. V důsledku krize začínají poměrně rychle ztrácet svoji hodnotu, koupíte si za ně méně nežli v minulosti. Hlavním „viníkem“ je inflace. Proto není dobré naspořené finance nechat ležet ladem v bance, případně snad dokonce doma v trezoru. Je třeba investovat. Rozumným řešením je nákup zlatých mincí.

Jak je to s nabídkou zlatých cihel?

Žádná česká mincovna investiční zlato v podobě zlatých slitků nevyrábí. V tuzemsku tudíž prodejci nabízejí dovezené zboží, a to kupříkladu od švýcarských rafinérií Argor Heraeus a P.A.M.P. „Zlaté mince a zlaté slitky určené k bezpečné investici do tohoto drahého kovu distribuujeme již 17 let,“ říká Pavel Trtík, ředitel společnosti Zlaté mince. „Za toto období jsme si získali důvěru 60 000 zákazníků, kteří si u nás pravidelně doplňují své soukromé zlaté rezervy. Zlato dovážíme přímo ze zahraničí, od dceřiné společnosti rakouské centrální banky.“ Klienti tak mají jistotu původu a ryzosti.

Hlavní přednosti investičního zlata v podobě cihel

Investiční zlato je komoditou, do níž se skutečně vyplatí investovat zejména v případě, že chcete ochránit peníze před ztrátou jejich reálné hodnoty. Zlato je totiž dlouhodobě velmi stabilním drahým kovem. Podobně je tomu v případě investičního stříbra či paladia. Jeho nákup navíc nepodléhá platbě DPH, což jej činí ještě atraktivnějším pro investory. A nejen pro ty velké, kteří hodlají nakupovat zlato v řádech statisíců či milionů korun, ale rovněž pro drobné střadatele, tedy běžné fyzické osoby, jež chtějí zabezpečit své léty naspořené peníze.

Investiční zlato má řadu dalších výhod. Jednou z velkých předností je třeba snadná směnitelnost, zlato se dá vyměnit za peníze takřka kdekoliv na světě bez větších obtíží. Navíc oceníte, že je lehce přenositelné, už malá zlatá cihla v sobě skrývá značné množství peněz. V neposlední řadě lze pak zdůraznit pohodlný nákup. Oproti dřívějšku je možné investiční zlato pořídit už také online, takže vše vyřídíte v klidu a pohodlí domova, což je v dnešní překotné době rozhodně pozitivní informací.

O angelo

Shlédněte také

Změna v interiéru? Vsaďte na bytový textil!

Každý interiér se dříve či později okouká. I ten luxusní. Na místě pak je jeho …