Domů / Doporučujeme / Kam investují i (ne)bohatí? Do zlata!

Kam investují i (ne)bohatí? Do zlata!

Hodnota peněz povážlivě kolísá, strašák neovladatelné inflace visí nad námi. Proto je dobré se pojistit investicí. Stálicí v tomto směru jsou nemovitosti, jenže ne každý má volné miliony korun. I pro ty méně majetnější je tu ovšem řešení. Zlato! Zde jde o velké peníze.

Zlato jako ideální investice

Finance jako takové představují poměrně nestabilní investici. Když jich máte na účtu hodně, nemůžete si být jistí, že budou mít stále stejnou hodnotu. Kurzy měn se proměňují. Ceny zboží, nemovitostí a komodit se zvedají. Pokud jste měli před pěti lety na účtu 2 miliony korun, mohli jste si koupit garsonku v Praze. Dnes na to potřebujete dvojnásobek! O moderních typech platidel, jako jsou kryptoměny, platí to samé. Obzvlášť dnes si investoři rvou vlasy, jestli se bitcoin ještě zvedne. Proto je vhodné uložit peníze do něčeho, co se zhodnocuje. Reality mnoho let představují jistotu. Ovšem, jak jsme zmínili, ne každý má na účtu miliony korun. Nabízí se tedy další možnosti. Co takhle zářivá komodita jménem zlato?

Zlato – jak investovat?

Není samozřejmě zlato jako zlato. Musí jít o investiční zlato, tedy zlaté mince a zlaté slitky nejvyšší ryzosti. Právě ony zlaté mince jsou v poslední době hojně oblíbeným investičním kouskem. Vydávají se například k příležitosti výročí republiky, narozenin významné osobnosti nebo lze darovat minci s památečním svatebním motivem novomanželům. Budou mít nejen nápaditou, ale i hodnotnou památku na svůj velký den. Cena zlata je různá, samozřejmě čím vyšší cena je, tím rychleji se zhodnocuje. S výběrem a přehledem v této sféře vám poradí specializovaný prodejce Pražská mincovna a.s., sídlící v Obecním domě v Praze, který dováží a prodává právě zlaté mince a slitky. Například cena zlatých cihliček je zde vždy aktuální, mění se každý den. Zlato zde můžete nakoupit i prodat, navíc je osvobozeno od DPH. Chcete-li investovat do zlata, zadejte si do vyhledavače slovní spojení „investiční zlato“ a srovnávejte ceny inzerujících firem s prémiovou nabídkou tradičního prodejce na www.zlate-mince.cz.

O angelo

Shlédněte také

Změna v interiéru? Vsaďte na bytový textil!

Každý interiér se dříve či později okouká. I ten luxusní. Na místě pak je jeho …