Domů / Doporučujeme / Co musí splňovat hromosvod a proč nezapomínat na revize

Co musí splňovat hromosvod a proč nezapomínat na revize

Mezi důležité součásti snad každého rodinného domu patří fungující hromosvod. Jeho instalace sice není povinná, ale pokud dojde k požáru, který vznikne vlivem blesku, nemusí vám pojišťovna nic vyplatit. Podívejte se, co všechno musí splňovat kvalitní hromosvod a jak často je nutné pamatovat na revize.

Vše začíná návrhem hromosvodu

Hned na začátku je vždy návrh hromosvodu. Ten může obsahovat více možností, kde konkrétně bude hromosvod umístěn. Následně si zvolíte nejvhodnější variantu. Profesionálové ze společnosti Hromo elektro se postarají o všechno potřebné v rámci návrhu i samotné realizace bezpečného hromosvodu a ochrany elektroinstalace před silným výbojem energie od blesku. Platí to jak pro rodinné domy, tak i pro chaty nebo chalupy, kam máte zaveden elektrický proud.

Ochrana elektroinstalace

Kromě samotného hromosvodu je dobré zaměřit se také na dostatečnou izolační ochranu pro elektroinstalaci. Obvody by měly být chráněné před silným výbojem, který způsobí přepětí až zkrat. I takové řešení bývá součástí moderních hromosvodů, které plní svou funkci z pohledu ochrany elektrických prvků v rámci domu. Díky těmto prvkům si můžete ušetřit celou řadu různých problémů a starostí.

Pravidelné revize

Říká se, že žádný hromosvod je lepší než ten špatně fungující, který může být potenciálně nebezpečný. Úplně nejlepší variantou tak je správně uzemněný hromosvod se všemi funkčními částmi, u kterého máte jistotu, v případě potřeby splní svou funkci. Aby to bylo možné, je dobré nechat provádět pravidelné kontroly a revize, kdy zkušený technik zjistí, jestli je všechno v pořádku. Doporučený interval pro revizi je jednou za čtyři roky a důkladná kontrola je nutná i v případě, kdy do hromosvodu přímo udeří blesk. Při takto silné zátěži totiž může dojít k poškození některé části hromosvodu.

O angelo

Shlédněte také

Změna v interiéru? Vsaďte na bytový textil!

Každý interiér se dříve či později okouká. I ten luxusní. Na místě pak je jeho …