Domů / Doporučujeme / Vodní dýmky mají celou řadu pozitiv

Vodní dýmky mají celou řadu pozitiv

Každý milovník tabáku je samozřejmě velice dobře obeznámen s tím, kolik jeho koníček stojí. V případě cigaret jde o desítky tisíc korun ročně, což rozhodně není žádný pakatel.

Náklady za kouření je ovšem možné snížit, a sice přechodem k vodní dýmce. Ta navíc má tu výhodu, že tabákový dým z ní vycházející chutná lépe.

Výhody vodních dýmek

I když jsou vodní dýmky cenově daleko náročnější než několik balíčků cigaret, jedná se pouze o jednorázovou investici. Dobrá dýmka dokáže sloužit klidně i přes deset let, možná déle. Pak už jen stačí nakupovat vhodný tabák.

Nemusí jít ani o nic extra, vodní dýmky disponují speciální nádobou na vodu, ve které se dým kultivuje, což má samozřejmě pozitivní vliv na jeho výslednou chuť. Po takové úpravě je možné kouřit i horší tabák, aniž by člověk musel křivit ústa.

Čím horší tabák ovšem je, tím větší dýmku je nutné použít. Ty se dělí do tří základních verzí.

1. Malé – tyto dýmky jsou už na první pohled relativně drobné, což mimo jiné znamená, že nemají příliš velké vodní nádoby. To se může negativně projevit na chuti, i když také nemusí. Skutečně dost záleží na tabáku. Kompaktní rozměry jsou pozitivně vnímány hlavně jedinci, kteří chtějí dýmku často nosit na různé večírky.

2. Střední – v tomto případě se už nejedná o výrobek, jenž by se hodil pro nějaké pravidelné přenášení. Velikost dýmek už takovéto manévry příliš neumožňuje. Na druhou stranu poskytují tyto verze mnohem lepší chuť i v případě horších druhů tabáku, a sice díky větší nádobě na vodu.

3. Velké – nejlepší možný typ pro jedince, kteří si chtějí tabák skutečně vychutnávat. Standardně se používají ve všech čajovnách na světě. Některé modely mohou docela dobře fungovat i jako dekorace.

Každý, kdo by si chtěl koupit kvalitní dýmku a zároveň příliš neutrácet, by měl navštívit obchod Shisharium. V něm probíhá nejen prodej vodních dýmek, avšak i mnoha jejich příslušenství.

O angelo

Shlédněte také

Co musí splňovat hromosvod a proč nezapomínat na revize

Mezi důležité součásti snad každého rodinného domu patří fungující hromosvod. Jeho instalace sice není povinná, …