Domů / Doporučujeme / Změna v interiéru? Vsaďte na bytový textil!

Změna v interiéru? Vsaďte na bytový textil!

Každý interiér se dříve či později okouká. I ten luxusní. Na místě pak je jeho obměna. Proč? Jednoduše proto, že se vám v něm bude lépe žít.

Luděk Sobota kdysi v jedné zábavné šou prozradil, že jeho manželka na Nový rok převěšuje obrazy. Na dotaz, proč tak dělá, odpověděl: „aby u nás doma byla nějaká změna.“ Sice se jednalo o humornou scénku, na níž však je něco pravdy. Není totiž nic horšího, když nám náš domov, respektive jeho interiér připadá nudný. Do takového se nám totiž nebude chtít vracet. A nejenom to. Interiér naší domácnosti může být také zdrojem inspirace. Energie, nápadů a celkové chuti do života.

Jak docílit změny v domácnosti?

Je samozřejmě změna a změna. Nejnákladnější je změna celková, tzv. od podlahy neboli rekonstrukce. Tuto změnu nemáme na mysli. Hodně muziky za málo peněž představují změny dílčí. Ta finančně nejdostupnější vede přes bytový textil.

Multifunkční bytový textil

Záclony, závěsy, kusové koberce a běhouny, deky a plédy, dekorativní polštářky, to vše v rukou šikovného bytového návrháře dokáže hotové zázraky. Pouhou obměnou bytového textilu můžeme atmosféru v bytě či domě otočit o 180 stupňů. Pokud u vás doma doposavad dominovaly chladné zimní barvy, vyměňte je třeba za ty jarní.

Obývák a ložnice

Obývacímu pokoji i ložnici dopřejte nové závěsy v tlumených pastelových barvách. Toužíte-li po harmonickém interiéru, slaďte s nimi i barvu dekorativních polštářků. Ložnice si v tento čas pak říká o nové ložní povlečení, například s jemným květinovým vzorem. Toužíte-li v místnosti navodit příjemnou atmosféru, zaměřte svou pozornost na záclony. Jejich úkol není jen zabraňovat zvídavým pohledům kolemjdoucích do bytu, ale také prostory zútulnit.

Metrážové versus kusové

Pozor, na trhu najdete záclony metrážové a hotové. Ty metrážové, to je pouze látka na záclony. Ty si následně budete muset nechat ušít. Praktické v tomto ohledu jsou hotové záclony, které si rovnou budete moci pověsit na okno. To si ale před jejich koupí dobře změřte.

O angelo

Shlédněte také

Co musí splňovat hromosvod a proč nezapomínat na revize

Mezi důležité součásti snad každého rodinného domu patří fungující hromosvod. Jeho instalace sice není povinná, …